W ulubionej knajpie podpiszesz ustawę o legalnej aborcji

Źródło: Materiały promocyjne UNP

Gastronomia i inne lokale usługowe łączą siły. Cel? 100 tysięcy podpisów pod ustawą o legalnej aborcji bez kompromisów.

W ten weekend (27-28.02) w warszawskich lokalach gastronomicznych i usługowych będziemy mogli podpisać się pod projektem ustawy o bezpiecznej i legalnej aborcji. Akcja Ustawka na podpisywanie łączy wsparcie jednego z najbardziej dotkniętych pandemią sektorów gospodarki, z walką o prawa reprodukcyjne w Polsce.

Warszawskie restauracje, bary, kawiarnie, ale też salony tatuażu, sklepy i inne lokale, umożliwią nam wyrażenie sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Julii Przyłębskiej. Dodatkowo będziemy mięli okazję wesprzeć nasze ulubione gastro, któremu coraz trudniej wiązać koniec z końcem w naszym kraju.

100 tysięcy podpisów pod projektem ustawy jest gwarantem pierwszego czytania w Sejmie. Wszyscy znamy jednak rozkład sił politycznych w izbie niższej. Sami organizatorzy zbiórki podpisów przyznają, że obecnie nie ma szans na przyjęcie proponowanej ustawy. Nie to jest jednak celem akcji.

Najważniejsze w Ustawce na podpisywanie jest podtrzymanie dyskusji na temat legalnej aborcji w Polsce.

W dobie pandemii zdecydowanie trudniej jest zbierać podpisy pod projektami ustaw. Pamiętamy jakie chwyty stosowali autorzy projektu “Stop LGBT”, gdy miejscem zbiórek stały się kościoły. Tym razem będziemy mogli wesprzeć branże o mniejszym wsparciu władzy i wspomóc inicjatywę, która promuję prawa człowieka, a nie dyskryminację.

Udział w akcji zadeklarowało już kilkadziesiąt miejsc, a lista rośnie z każdą chwilą. Wszystkie lokale, w których będziecie mogli złożyć swój podpis, znajdziecie na mapie TUTAJ.

TUTAJ możecie zapoznać się z treścią projektu ustawy.