Sylwester marzeń z Patti Smith

Sylwester marzeń z Patti Smith
Źródło: Wikipedia Commons

TVP o swojej imprezie noworocznej huczy już od tygodni. Choć stacja nie szczędzi kosztów na promocję Sylwestra Marzeń, większość z was usłyszała o nim pewnie po nieoczekiwanym wsparciu z Sejmu. Jako że w tym kraju żadne wydarzenie publiczne nie może odbyć się bez kwasów, mamy dla was alternatywną propozycję na sylwestrową noc.

Ikony punku, niezwykłej wokalistki i poetki Patti Smith z pewnością nie musimy przedstawiać. Aktywna od blisko półwiecza artystka, przygotowała coś specjalnego na zakończenie 2020 roku. Łącząc siły z platformą Circa, wystąpi w ramach noworocznego eventu.

Nie wstydźcie się jeżeli nigdy nie słyszeliście o Circa. Inicjatywa powstała dopiero w październiku tego roku i zajmuje się realizacją projektów związanych z digital artem. Nazwa platformy pochodzi od londyńskiego Piccadilly Circus. To bowiem na legendarnym bilbordzie wystawiane są dzieła pod patronatem Circa. Platforma zapowiedziała, że co miesiąc będzie przedstawiać nowego artystę. Styczeń 2021 należeć będzie do Patti Smith.

Najpierw jednak artystka wystąpi na zakończenie 2020 roku. 15 minutowy pokaz będzie składał się z koncertu Patti oraz z recytacji wiersza zadedykowanego Grecie Thunberg. Całość wydarzenia będzie można śledzić na żywo TUTAJ.

Chwile nam zajęło szukanie najlepszej alternatywy do Sylwestra Marzeń, ale oto ona. Może występ Patti pozwoli wam zapomnieć o tym, że organizatorzy wydarzenia TVP są zwolnieni z obowiązujących w nocy obostrzeń.