Planeta upamiętniająca SOPHIE

Planeta upamiętniająca SOPHIE
Kadr z teledysku SOPHIE — It's Okay To Cry.

Niedawno odeszła wyjątkowa producentka muzyczna, piosenkarka i DJ – SOPHIE. By upamiętnić jej twórczość i działalność aktywistyczną, fani stworzyli petycję nawołującą do nazwania nowo odkrytej planety po zmarłej artystce.

30 stycznia, w wyniku nieszczęśliwego wypadku, zmarła SOPHIE – pionierka awangardowego popu i producentka muzyczna, pracująca z artystami pokroju Rihanny, Lady Gagi czy Charli XCX. 34letnia artystka nie przeżyła upadku z balkonu swojego mieszkania w Atenach.

Jej sztuka przekraczała granicę współczesnej muzyki elektronicznej i pop. Poza działalnością producencką, SOPHIE znana była za zaangażowania w działania na rzecz społeczności LGBT+ i ruchu body positive.

Fani, chcąc upamiętnić artystkę, stworzyli petycję do NASA o nazwanie nowo odkrytej planety SOPHIE. Obecnie figuruje ona pod roboczą nazwą TOI-1338 b.

TOI-1338 b nie jest też po prostu kolejną odkrytą planetą. Została odkryta w 2019 roku, przez 17letniego stażystę Wolfa Cukiera. Dodatkowo należy do niewielu znanych nauce światów, które krążą wokół dwóch gwiazd. Model 3D TOI-1338 b oraz wszystkie znane nam informację na temat planety, znajdziecie TUTAJ.

Twórcy akcji zwracają uwagę na podobieństwo barwy planety, do kolorystyki debiutanckiego albumu SOPHIE – Oil of Every Pearl’s Un-Insides.

Petycję by nazwać TOI-1338 b SOPHIE znajdziecie TUTAJ.