MUBI to Netflix kina autorskiego

MUBI to Netflix kina gatunkowego
Źródło: mubi.com/press

Biblioteka MUBI to dziesiątki filmów dedykowanych amatorom kina nie należącego do głównego nurtu. Codziennie uzupełniany serwis streamingowy to raj dla tych, którzy od filmu wymagają więcej, niż schematyczne produkcje Netflixa.

Popularne, nie zawsze znaczy dobre. – mówią twórcy serwisu MUBI. Ich wizją i misją, było stworzenie przestrzeni dla miłośników kina najwyższej klasy (co nie zawsze idzie w parze z najwyższym budżetem), która byłaby dostępna dla ludzi ze wszystkich zakątków świata.

Na MUBI znajdziecie propozycje zarówno od debiutantów kina współczesnego, jak i legendarne już klasyki gatunku. Od wielkich produkcji, po niskobudżetowe, arthouse’owe perełki. Codziennie, do listy prezentowanych w serwisie filmów, dodawany jest jeden tytuł. Równocześnie jeden przestaje być dostępny.

MUBI to jednak znacznie więcej niż serwis streamingowy. To również społeczność filmoznawców, wciąż redefiniująca pojęcie kina. To najnowsze newsy ze świata filmu, w pełnym, nie ograniczającym się do Hollywood, znaczeniu tego określenia. Wreszcie – to dystrybucja wyjątkowych tytułów kina gatunkowego, których nie znajdziecie na HBO czy Netflix.

Wierzę, że MUBI powstało z pasji do kina, nie z chęci zarobienia na nim. Jego twórcy udowadniają to, udostępniając swój serwis wszystkim studentom za darmo.