Marilyn Manson z zarzutami i bez wytwórni

Marilyn Manson z zarzutami i bez wytwórni
Źródło: Getty Images

Wytwórnia muzyczna Loma Vista ogłosiła koniec współpracy z Marilynem Mansonem. Powodem tak gwałtownego rozstania z artystą są oskarżenia o molestowanie.

W poniedziałek na Instagramie aktorki i piosenkarki Evan Rachel Wood pojawiło się oświadczenie, w którym artystka ujawniła, że była molestowana przez swojego byłego partnera Marilyna Mansona. Para była związana ze sobą między 2007 a 2011.

Imię mojego prześladowcy to Brian Warner, znany światu jako Marilyn Manson. Zaczął mnie uwodzić gdy byłam nastolatką i potwornie wykorzystywał mnie przez lata. Wmanipulował mnie w posłuszeństwo. Mam dość życia w strachu przed zemstą, oczernianiem czy szantażem. – czytamy w oświadczeniu Wood.

Stanowisko artystki sprowokowało kolejne kobiety do wystąpienia przeciwko Mansonowi. Co najmniej trzy inne ofiary oskarżyły muzyka m. in. o molestowanie, gwałt, przemoc fizyczną i psychiczną oraz zmuszanie do przyjmowania narkotyków.

Pod wpływem serii oskarżeń, wytwórnia muzyczna Loma Vista, z którą Manson nagrał swoje trzy ostatnie albumy, postanowiła rozstać się z muzykiem. Oznacza to, że wstrzymana zostanie promocja ostatniej płyty artysty We Are Chaos oraz że nie ukaże się kolejne wydawnictwo pod szyldem wytwórni.

Manson publicznie odrzucił wszelkie oskarżenia, twierdząc, że jego twórczość zawsze była magnesem kontrowersji, a skierowane przeciw niemu oskarżenia są przerażającym zniekształceniem rzeczywistości.