Keanu Reeves zagra w filmie i animacji na podstawie własnego komiksu

Keanu Reeves zagra w ekranizacji i animacji na podstawie własnego komiksu
Źródło: Boom! Studios

Netflix zapowiedział nie jedną, a dwie adaptacje na podstawie wydanego niedawno komiksu BRZRK. Jednym z twórców opowieści o nieśmiertelnym najemniku jest Keanu Reeves, który również zagra w obu ekranizacjach.

Już od miesiąca możemy przeczytać najnowszy komiks wydawnictwa BOOM! Studios. BRZRK opowiada historię nieśmiertelnego najemnika-półboga, znanego jako B. Ten jednak traktuje swoje zdolności jak przekleństwo. By przełamać klątwę wiecznego życia, współpracuje z rządem USA, który w zamian za jego posłuszeństwo obiecał rozwikłać zagadkę jego mocy.

Co ciekawe, jednym z twórców tej historii jest żywa legenda popkultury – Keanu Reeves. Za warstwę wizualną BRZRK odpowiada Rafael Grampá, znany ze swojej współpracy ze studiem DC i wkładu w rozwijanie uniwersum Batmana.

Netflix opublikował na swoim Twitterze informację o planowanej ekranizacji komiksu autorstwa nieśmiertelnej ikony kina akcji. Co ciekawe, największy serwis streamingowy świata zapowiedział aż dwie adaptacje ze świata BRZRK. Powstanie zarówno film fabularny, jak i animacja o przygodach najemnika. Keanu Reeves wcięli się w napisaną przez siebie postać nie tylko jako gwiazda ekranizacji. Dodatkowo aktor użyczy jej głosu w anime.

Reeves dopiero co wcielił się w postać Johnny’ego Silverhanda w Cyberpunku 2077, a już za chwilę zobaczymy go w najnowszej odsłonie Matrixa. Nie wiemy jednak kiedy pojawi się BRZRK. Zarówno dokładny scenariusz, jak i data premiery, wciąż nie są znane.