Joaquin Phoenix zagra w najnowszymi filmie studia A24, w reżyserii Ariego Astera

Joaquin Phoenix zagra w najnowszymi filmie studia A24, w reżyserii Ariego Astera
Joaquin Phoenix na 68 Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2018. Źródło: Wikipedia Commons

Gwiazda Jokera łączy siły z żywą legendą filmu grozy. Wszystko pod okiem niezależnej wytwórni, odpowiedzialnej za takie perełki jak Uncut Gems czy The Lighthouse.

Od Hereditary, które spłaciło wszystkie długi wobec konwencji gatunku, przez Midsommar, stawiające na głowie zasady rządzące horrorem, Ari Aster jak nikt potrafi wywołać w nas przejmujący strach. Nic dziwnego, że jak dotąd wszystkie jego produkcje na dużym ekranie ukazały się pod egidą wytwórni A24. Kultowe studio znane jest ze swoich art-housowych, niekonwencjonalnych filmów, które zostają z widzem na długo po seansie.

Do najnowszej produkcji Astera, zatytułowanej Disappointment Blvd, zdecydował się dołączyć genialny Joaquin Phoenix. Prawdopodobnie najważniejszy aktor współczesnego kina, znany jest z wybrednego podejścia do scenariuszy, co dodatkowo rozpala wyobraźnie dotyczące nadchodzącego projektu. O nim nie wiemy jednak wiele. Fabuła najnowszego filmu Astera, opisywana jest jako intymny, obejmujący dziesięciolecia portret największego przedsiębiorcy wszech czasów.

Choć nie znamy jeszcze nawet daty rozpoczęcia produkcji (nie mówiąc już o premierze) zdjęcia odbędą się zapewne zanim Phoenix wcieli się w Napoleona Bonaparte w najnowszym filmie Ridleya Scotta.