Instagram testuje modyfikację, która może uderzyć w niezależnych twórców

Instagram testuje modyfikację, która może uderzyć w niezależnych twórców

Instagram chce uniemożliwić publikacje postów z Feeda w formie stories. Modyfikacja już pojawiła się w niektórych krajach w formie testów. Zmiana może utrudnić kontakt z odbiorcami dla artystów i mniejszych biznesów.

Słyszymy od naszej społeczności, że chcą widzieć mniej postów w ich Stories. W trakcie tego testu nie będziesz mógł/mogła dodać postów z Twojego Feedu na Stories. – takie powiadomienie mogli ostatnio zobaczyć użytkownicy Instagrama w niektórych krajach. Nowa modyfikacja, choć wciąż w fazie testów, docelowo ma uniemożliwić udostępnianie postów w Stories.

Mechanizm powiadamiania obserwatorów o dodaniu nowego posta poprzez Stories był bardzo często wykorzystywany przez użytkowników o mniejszych zasięgach. Algorytm Instagrama często “wyrzuca” niektóre posty, faworyzując zdjęcia rodziny i znajomych. Choć bywa to irytujące, dzięki dodatkowej informacji na Stories, możemy dowiedzieć się o nowej pracy artysty, produkcie mniejszej firmy czy jakiejkolwiek innej działalności organizacji czy osób o mniejszych zasięgach.

Propozycji zmian zarzuca się ograniczanie dostępu do odbiorców mniejszym przedsiębiorcom, faworyzując użytkowników, których stać na opłacenie reklam w serwisie. Powstała nawet petycja, nawołująca Instagrama do zaprzestania prac nad projektem. Możecie złożyć pod nią podpis TUTAJ.

Próby wycofania zbędnych treści z Instagram Stories pokrywają się z wprowadzeniem możliwości udostępniania na nim Tweetów. Użytkownicy IOS będą mogli udostępniać treści z Tweetera za pomocą naklejek.

Wciąż czekamy jednak na największą zmianę jaką zapowiadał Instagram w ostatnim czasie. Na początku zeszłego roku w niektórych krajach prowadzono testy nad usunięciem licznika polubień i wyświetleń. Wobec tego pomysłu można było usłyszeć podobne słowa krytyki. Niektórzy w liczbie polubień dostrzegali możliwość udowodnienia wartości produktu. Instagram zapowiedział prace nad innymi sposobami komunikacji z użytkownikami.