Filmy, na które czekamy w 2021

Filmy, na które czekamy w 2021
Kadr z filmu Matrix Reloaded reż. Lilli i Lana Wachowskie

Branża filmowa wyjątkowo ciężko zniosła przebieg pandemii. Wiele produkcji zostało opóźnionych, co kazało nam na nowo rozpisać kalendarz premier. W konsekwencji rok 2021 zapowiada się wyjątkowo ciekawie dla wszystkich fanów dużego ekranu, ze szczególnym uwzględnieniem miłośników kina akcji. Przedstawiamy zestawienie (losowo uszeregowanych) produkcji, na które nie możemy czekać ani chwili dłużej.

Dune

Niekwestionowany klasyk powieści sci-fi (ponownie) przeniesiony na ekran. Choć David Lynch wysoko ustawił poprzeczkę, za reżyserię najnowszej produkcji odpowiedzialny jest Denis Villeneuve. Po Nowym Początku (2016) i Blade Runnerze (2017), nie możemy doczekać się Diuny.

No Time to Die

To już 25 film o Bondzie i 5 z udziałem Daniela Craiga. Tak znacząca produkcja ma powrócić w stylistyce do swoich pierwowzorów. W rolę antagonisty wcielił się Rami Malek. Premiera już w kwietniu.

The French Dispatch

Kolejna produkcja w tym roku, w której spotkamy Timothéego Chalameta. A obok niego: Bill Murray, Owen Wilson, Adrien Brody, Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Léa Seydoux i wielu innych. Polska premiera najnowszego filmu Wesa Andersona już 28 stycznia.

Music

Piosenkarka Sia pierwszy raz za kamerą. Opowieść o miłości, wyzwaniach codzienności i pasji, w kinach już w lutym.

The Little Things

Pozornie historia może wydawać się mdła i oklepana: podstarzały glina z wyjątkowym zmysłem do tropienia przestępców i sprawa seryjnego mordercy młodych kobiet. Liczymy jednak na niekonwencjonalne podejście do tak znanej historii. Na ekranie zobaczymy obok siebie trzech zdobywców Oskara: Denzela Washingtona, Ramiego Maleka i Jareda Leto.

Morbius

Z Jaredem ponownie spotkamy się w najnowszej produkcji Marvela. Po nieudanej współpracy z DC, przyszedł czas na wampira z uniwersum superbohaterów.

Candyman

Najnowsza produkcja Jordana Peele. Autor Us (2019) i Get out (2017) tym razem bierze na warsztat klasyczną historię Candymana – morderczego ducha, pojawiającego się gdy wypowie się jego imię w lustrze.

Matrix 4

Czekaliśmy prawie 20 lat, ale wreszcie możemy powiedzieć, że w tym roku powróci Neo. Choć premiera najnowszej części Matrixa była już przekładana na 2022, ostatecznie dystrybucja filmu rozpocznie się w grudniu tego roku.