Bruno Mars i Anderson .Paak to Silk Sonic

Bruno Mars i Anderson .Paak to Silk Sonic
Źródło: Wikipedia Commons

Muzycy pochwalili się singlem oraz intrem promującym ich nowy projekt. Album An Evening With Silk Sonic pojawić ma się jeszcze w 2021.

Laureaci nagrody Grammy poznali się w 2017 przy okazji europejskiej części trasy koncertowej Marsa, reklamującej krążek 24K Magic, na której .Paak występował jako artysta wspierający. Wtedy też rzekomo mieli współpracować nad nowym materiałem z Nilem Rodgersem i Guyem Lawrencem z Disclosure.

5 marca duet wypuścił dwa wycinki z przyszłego krążka. Wyjątkowym hostem całego przedsięwzięcia jest gościnnie występujący Bootsy Collins, weteran funku, który w latach 70. był członkiem grupy Funkadelic czy współpracował z legendarnym Jamesem Brownem. Głos muzyka pojawia się na minutowym Silk Sonic Intro, wprowadzającym słuchacza do soulowej stylistyki zapowiadanego albumu. 

Resztę artykułu znajdziesz pod postem.

Utwór Leave the Door Open to z kolei kojąca opowieść o miłości do kobiety. Singiel robi wrażenie pod względem produkcyjnym oraz kompozycyjnym. Zdaje się wyciągać z muzyków to, co najlepsze – artyści wzajemnie dopełniają się wokalnie i harmonizują ze sobą od pierwszej do ostatniej minuty. Tak wypracowany utwór zapowiada dość obiecujący album, którego trzeba będzie wypatrywać w następnych miesiącach.

         

Tekst: Kajetan Chabin